B1.11 BADI - slunce Afriky

Mapa tropických dřevin BADI - Afrika

BADI dřevo plné afrického slunce.
Charakteristickým znakem dřeva badi je teplá, pastelová, žlutooranžová barva. Vypadá to, jako by strom ve svém nitru zachytil paprsky afrického slunce, lehce zastíněné částečkami písku unášenými nad územím Sahelu. „Slunce Afriky“, „Zlatavý Mahagon“, to jsou romantické názvy, které charakterizují BADI.
Dřevo BADI, s ohledem na své vlastnosti a velkou přirozenou odolnost, se používá jako stavební materiál pro výstavbu ochranných konstrukcí mořského pobřeží a břehů řek, např. plavebních komor a vodního zpevnění na řece Sekvaně a také při výstavbě lodí a konstrukcí doků. Bylo s úspěchem použito i k výrobě železničních pražců.
BADI je velmi dobrý materiál k výrobě různých prvků vnější architektury, např. teras, pergol, plotů, zahradního nábytku a v poslední době se používá k venkovnímu obložení domů a protihlukových bariér podél silnic. Toto dřevo také nacházíme v reprezentativních interiérech veřejných objektů a soukromých bytů ve formě podlah, schodů a nábytku. Stabilita: 14,5%. Hustota 760kg/m3.

BADI detail prkna